SOUTĚŽ ODBORNÝCH DOVEDNOSTÍ

V úterý 28.11.2017 se naši dva žáci z 9.A – Patrik Jelínek a Marek Pešek – zúčastnili soutěže odborných dovedností na ISŠ technické v Benešově. Svědomitě plnili zadané úkoly od mistrů odborného výcviku, ale nepovedlo se jim umístnit na stupíncích vítězů.

J. Matějovská

Návštěva Senátu

Návštěva Senátubb

Ve středu 22.11.2017 deváté ročníky navštívily Senát. Pod vedením paní průvodkyně si žáci prohlédli Valdštejnský palác a seznámili se s jeho historií. Potom jsme v zasedací síni senátorů usedli na místa pro tisk  a vyslechli jsme informace o minulém i současném využití těchto prostor. Druhou částí naší exkurze byla návštěva Muzea Karlova mostu a projížďka na lodi po Vltavě. Obě exkurze se žákům líbily a byly pro ně přínosem.

Třídní učitelky 9.A a 9. B

Žáci I.stupně  vyhráli Regionální přebor v šachu

Do Benešova na Regionální kolo přeboru v šachu škol jsme tentokrát vyslali dvě prvostupňová družstva. Družstvo ve složení Adam Slavík, Vojtěch Vopálka, Barbora Slavíková, Matěj Fiala, Petr Jíša skončilo na prvním místě před družstvem Týnce nad Sázavou a Sázavou A  a postoupilo do krajského kola, které se bude konat 7.12. tradičně v Neratovicích! Všichni hráči hráli výborně a první místo vyhráli s velkým náskokem 2 bodů. Naše druhé družstvo ve složení Zdeněk Šťastný, Matyáš Kohout, Vít Duda, Adéla Janoušová nemělo postupové ambice, pro děti to byl většinou první šachový turnaj. Družstvo skončilo desáté. Všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy a v krajském kole přejeme hodně štěstí a co nejlepší umístění.

Ivo Hradecký

ŠKOLNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Letos probíhá 47. ročník dějepisné olympiády  zaměřený na téma „To byla první republika aneb Československo v letech 1918 – 1938“. 14. listopadu se uskutečnilo na Vorlině školní kolo dějepisné olympiády. Zúčastnilo se ho 9 žáků, ale úspěšnými řešitelkami byly jen 2 žákyně - Anna Malinovská (1. místo) z 9. A, Veronika Exnerová (2. místo) z 9. A a postupují do okresního kola. Gratulujeme!

Mgr. Jindra Toulová

Beseda s Andorem Šándorem

16. listopadu proběhla pro vorlinské žáky 9. ročníku beseda s brigádním generálem Andorem Šándorem. Pan Šándor je český voják, generál v záloze a bezpečnostní poradce. Pohovořil s žáky o své práci - vykonával službu v nejvyšších vojenských a bezpečnostních složkách našeho státu. Přiblížil posluchačům téma migrační krize, profesionální armády ČR, fungování organizace NATO.   Ukázal jim prostřednictvím videozáznamu výcvik elitní vojenské armádní jednotky v Prostějově.  Žáci položili přednášejícímu několik otázek, líbila se jim beseda, poděkovali potleskem.

Mgr. Jindra Toulová

Ekocentrum

Dne 16.11. jsme byli v Ekocentru na programu "Jak krtek ke kalhotkám přišel".

Program byl zaměřen na výrobu látek.

Mohli jsme si vyzkoušet, jak a z čeho se látky dělají.

Také jsme si z vlny upletli náramky a utkali jsme si dečku.

Program se nám líbil a už teď se těšíme na další návštěvu.

Žáci V.B

Návštěva SPŠ

Dne 14.11. jsme navštívili aulu SPŠ ve Vlašimi, kde nás přivítal ředitel školy a provázel nás celou dobu prezentace. Pomocí instruktážního filmu jsme se seznámili s obory, které se na této škole vyučují. Jsou 4-leté a 3-leté. V některých z nich mohou žáci za pěkný prospěch získat stipendium.

První poznatky byly o průmyslových revolucích a jejich průběhu. Pomocí videa jsme mohli nahlédnout do učeben a poznat pomůcky a stroje, které žáci používají při výuce. Pan ředitel nás informoval o uplatnění technických oborů v praxi a o tom, že tento obor má budoucnost.

Z této prezentace jsme si odnesli hodně užitečných informací.

Žáci 9.A a 9.B

Vítězství v krajském kole stolního tenisu

Po říjnovém vítězství v okresním kole postoupila děvčata Kristýna Pěnkavová (9.B) a Veronika Poláková (4.B) do krajského kola ve stolním tenise. Krajské kolo se konalo v Domě dětí Spirála v Poděbradech a účastnilo se ho pět družstev. Postupně děvčata porazila týmy z Neratovic, Staré Boleslavi, Slaného a domácích Poděbrad a kvalifikovala se do republikového finále, které se bude konat 4. a 5. prosince v Holicích u Pardubic. Děkujeme za reprezentaci a držíme palce do dalších bojů.

Mgr. Petr Jíša

Cirkus Happy Kids

na ZŠ Vorlina od pondělí 30.11.2017 do soboty 4.11.2017 - závěrečná vystoupení žáků

Exkurze 8.tříd

Dne 24.10. 2017 se žáci 8. A a 8. B třídy ZŠ Vorlina zúčastnili exkurze do dceřiné společnosti japonské firmy Asmo ve Zruči nad Sázavou, která vyrábí malá elektromobilová zařízení pro  automobily  známých světových značek. Žáci se  seznámili s výrobou, potom v novém studijním středisku plnili úkoly a zhlédli  instruktážní film.

Druhou část exkurze tvořila návštěva Vodního domu a přehradní hráze Švihov. Průvodkyně zahrnula žáky zajímavostmi, čísly i informacemi.

Exkurze žáky zaujala, přálo i počasí a prožili zajímavý a netradiční den.

A.Bucharová a S. Davisová

Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19