Pozvánka na vánoční jarmark

jarmarkbb

18.12.2018 od 16:30 hodin

Výtvarná soutěž

Dne 22.11.2018 se sešli někteří žáci třídy 9.A v Zámku Vlašim, kde jim byla předána ocenění za voskové batiky s náměty zajímavých vlašimských staveb. Soutěž byla uspořádána Podblanickým patchworkovým klubem k výročí 700 let první zmínky o městě Vlašimi.

Na prvním místě se umístili žáci: Tomáš Dvořák, Filip Ludvík a Marek Rataj. Druhé místo obsadily žákyně: Agáta Houdková, Petra Miková a Pavla Studničková. Na třetím místě se umístily žákyně: Monika Kadlečková, Eva Šimonová, Patricie Horálková a Lucie Kubálová.

Za svoje kolektivní práce získali žáci  hodnotné ceny od Městského úřadu Vlašim a od sponzorů.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.                                              A. Bucharová

Návštěva muzea

7. listopadu naše třída III.B se svojí třídní učitelkou navštívila výstavu patchworku v prostorách vlašimského muzea.Prohlédli jsme si velké množství velice krásných výrobků. Také jsme si zde jednodušší technikou (tzv. falešným patchworkem) vyrobili každý svoji ozdobu. Moc se nám to líbilo.

Žáci III. B se svojí tř. učitelkou

Plavecký výcvik

V měsíci říjnu a listopadu se 3. ročníky naší školy v několika lekcích zúčastnily plaveckého výcviku. Všichni se zdokonalili ve svých plaveckých dovednostech a až na malé výjimky se všichni naučili plavat. Při závěrečné lekci děti dostaly očekávané ,,mokré vysvědčení“.

Vyučující 3. ročníků

Exkurze Praha 9.A, 9.B

Dne 6.11. se vydali žáci tříd 9.A a 9.B na exkurzi do Prahy. Navštívili Senát Parlamentu ČR, který sídlí ve Vladštejnském paláci. Po přímé osobní prohlídce, která byla pro žáky zajímavá, si prohlédli Vladštejnský palác, seznámili se s historií i současnou funkcí senátu. Bohužel krásnou Vladštejnskou zahradu mohli žáci vidět jen z okna, neboť byla zavřená.

Poté následovala procházka po Praze. Královskou cestou se dostali na náměstí Republiky, odpočinuli si v Palladiu a nakonce navštívili Muzeum smyslů v Jindřišské ulici.

Bavily je zajímavé fyzikální jevy. Některým nemohli přijít "na kloub", jiné pochopili z popisek a vysvětlení průvodkyně.

Protože přálo počasí a program exkurze byl pro žáky zajímavý, všichni byli spokojeni a zážitky je obohatily.

třídní učitelky

Ekocentrum Čapí hnízdo

Pod vedením velmi příjemné a fundované lektorky jsme se seznámili s různými druhy zvířat volně žijících na našem území, ale také s okolní krajinou a s tím, jak ji člověk ovlivňuje a přetváří.

Také jsme poznali některá známá i méně známá plemena hospodářských zvířat a seznámili jsme se s jejich využití pro člověka.

Během 90ti minutové prohlídky jsme plnili různé úkoly, prošli jsme Labyrintem divokých hendikepovaných zvířat a Naučnou stezkou s hospodářskými zvířaty.

Na závěr jsme se vydováděli v lanovém centru. Byla to super exkurze a rádi se sem podíváme znovu.

žáci 4. tříd

Exkurze sedmáků – Praha

Ve čtvrtek 11. října vyrazily třídy 7.A a 7.B na exkurzi do Prahy. V 7 hodin ráno žáci vyjeli vlakem z vlašimského nádraží směr Praha. Po krátkém přesunu po Praze dorazili do lanového centra Proud. Zde i díky krásnému počasí strávili velmi zábavné 3 hodiny. Nejprve se učili lézt na malých lanových prolézačkách, poté se oblékli do speciálních lezeckých popruhů a ve trojicích se učili zdolávat stěnu ve tvaru písmene A. Důležitou roli hrála spolupráce lezce, hlavního a záložního jističe. Poté už následovalo zdolávání prolézaček několik metrů nad zemí. Ti odvážnější jich stihli absolvovat hned několik. Po tomto velmi vydařením dopoledni se žáci přemístili na další program. Zájemci šli do kina, zbytek na procházku po Praze. Po opětovném setkání už následoval přesun na vlakové nádraží a cesta zpět domů.

Žákům se exkurze líbila, zasmáli se a užili si ji.

učitelé 7. ročníku

Okresní přebor ve stolním tenise

V středu 10.10.2018 proběhla okresní soutěž ve stolním tenise. Naše škola vyslala  družstva starších i mladších chlapců a  dívek. Turnaj se konal v hale Spartaku Vlašim.

Všichni se v zápasech snažili podat co nejlepší výkon a také to bylo vidět na konečných výsledcích. Starší dívky skončily na 2. místě, starší chlapci, mladší žáci a   žákyně se umístili na 3. místech. Všichni si pěkně zahráli a odcházeli z turnaje spokojeně.

Závodníkům děkuji za  vzornou reprezentaci školy.

Mgr. J. Lisková

vedoucí družstev

Dopravní hřiště

Ve středu 26. září proběhlo slavnostní otevření dopravního hřiště na Lukách ve Vlašimi.