rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

Beseda s Andorem Šándorem

16. listopadu proběhla pro vorlinské žáky 9. ročníku beseda s brigádním generálem Andorem Šándorem. Pan Šándor je český voják, generál v záloze a bezpečnostní poradce. Pohovořil s žáky o své práci - vykonával službu v nejvyšších vojenských a bezpečnostních složkách našeho státu. Přiblížil posluchačům téma migrační krize, profesionální armády ČR, fungování organizace NATO.   Ukázal jim prostřednictvím videozáznamu výcvik elitní vojenské armádní jednotky v Prostějově.  Žáci položili přednášejícímu několik otázek, líbila se jim beseda, poděkovali potleskem.

Mgr. Jindra Toulová

 

 

Ekocentrum

Dne 16.11. jsme byli v Ekocentru na programu "Jak krtek ke kalhotkám přišel".

Program byl zaměřen na výrobu látek. 

Mohli jsme si vyzkoušet, jak a z čeho se látky dělají.

Také jsme si z vlny upletli náramky a utkali jsme si dečku.

Program se nám líbil a už teď se těšíme na další návštěvu.

                                                                                   Žáci V.B

Návštěva SPŠ

Dne 14.11. jsme navštívili aulu SPŠ ve Vlašimi, kde nás přivítal ředitel školy a provázel nás celou dobu prezentace. Pomocí instruktážního filmu jsme se seznámili s obory, které se na této škole vyučují. Jsou 4-leté a 3-leté. V některých z nich mohou žáci za pěkný prospěch získat stipendium.

První poznatky byly o průmyslových revolucích a jejich průběhu. Pomocí videa jsme mohli nahlédnout do učeben a poznat pomůcky a stroje, které žáci používají při výuce. Pan ředitel nás informoval o uplatnění technických oborů v praxi a o tom, že tento obor má budoucnost.

Z této prezentace jsme si odnesli hodně užitečných informací.

 

Žáci 9.A a 9.B

Vítězství v krajském kole stolního tenisu

Po říjnovém vítězství v okresním kole postoupila děvčata Kristýna Pěnkavová (9.B) a Veronika Poláková (4.B) do krajského kola ve stolním tenise. Krajské kolo se konalo v Domě dětí Spirála v Poděbradech a účastnilo se ho pět družstev. Postupně děvčata porazila týmy z Neratovic, Staré Boleslavi, Slaného a domácích Poděbrad a kvalifikovala se do republikového finále, které se bude konat 4. a 5. prosince v Holicích u Pardubic. Děkujeme za reprezentaci a držíme palce do dalších bojů.

                                                                                                          Mgr. Petr Jíša

Cirkus Happy Kids

na ZŠ Vorlina od pondělí 30.11.2017 do soboty 4.11.2017 - závěrečná vystoupení žáků

 

Exkurze 8.tříd

Dne 24.10. 2017 se žáci 8. A a 8. B třídy ZŠ Vorlina zúčastnili exkurze do dceřiné společnosti japonské firmy Asmo ve Zruči nad Sázavou, která vyrábí malá elektromobilová zařízení pro  automobily  známých světových značek. Žáci se  seznámili s výrobou, potom v novém studijním středisku plnili úkoly a zhlédli  instruktážní film.

Druhou část exkurze tvořila návštěva Vodního domu a přehradní hráze Švihov. Průvodkyně zahrnula žáky zajímavostmi, čísly i informacemi.

Exkurze žáky zaujala, přálo i počasí a prožili zajímavý a netradiční den.

A.Bucharová a S. Davisová

Halloween v 8.A a 8.B

Dne 31.10. 2017 oslavily třídy 8.A a 8.B během odpoledního vyučování svátek Halloween. Dle tradice si žáci upekli strašidelné jídlo. Zasoutěžili si v lovení jablek tzv. bobbing for apples. Vykrájeli dýně a z některých odvážlivců udělali mumie. 

 

třídní učitelky

Návštěva hvězdárny

V pátek 20.října se žáci 4.ročníků vydali na nedalekou hvězdárnu, kde pro ně byla připravena beseda, v níž se děvčata a chlapci dozvěděli mnoho informací i zajímavostí jak z historie, tak současnosti kosmonautiky.

Besedu vedl odborník pan inženýr Vlach, který velice živě a zajímavě představil dětem mnohá zákoutí vesmíru. Pro větší názornost použil model oběhu Země kolem Slunce. Při besedě využil také počítač, s jehož pomocí dětem dokumentoval pohyby planet, podmínky na těchto planetách ve vztahu k naší Zemi. Děti se mohly pochlubit svými znalostmi o Vesmíru, které pan inženýr vhodně doplnil a rozvinul.

Součástí výukového programu bylo i pozorování prostřednictvím dalekohledu a ukázky meteorologických přístrojů a pomůcek.

 

třídní učitelé 4.tříd

Návštěva Ekocentra

V týdnu od 9.10. zavítali žáci všech čtvrtých tříd do místního Ekocentra. Zde je čekal program s názvem Svět barev. Děti se nejvíce těšily na batikování svých vlastních triček, které ovšem proběhlo až v druhé části programu. V té první je čekalo povídání o barvách, dále aktivita, kdy měly barevné lepíky na čele a bez mluvení se měly rozdělit do skupin podle barev, posléze práce v těchto skupinách na téma "pro které věci je typická nějaká konkrétní barva?" a na konec i pantomimické ztvárnění jednotlivých barev. Teprve poté přišlo na řadu kýžené batikování. Průvodce dětem nejdříve ukázal, jakými různými způsoby se batika provádí, a ty si vzápětí mohly nějakou z možností samy vyzkoušet. Při čekání na "uvaření" triček ještě žáci zhlédli prezentaci o zbarvení živočichů v přírodě a pak už je čekalo rozmotávání svých výtvorů. Nutno podotknout, že všem bez výjimky se jejich dílo povedlo, a tak si domů všichni mohli odnést originální suvenýr.

                                                                                                                             učitelé 4. tříd

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz