Krajské kolo atletických štafet

15.5. proběhlo na stadionu "Na Lukách" ve Vlašimi krajské kolo atletických štafet I.stupně.

Naši žáci si vybojovali 9.místo. Všem atletům gratulujeme.

K.Smržová

H.Němcová

Soutěž Pohár rozhlasu

Květen, je na základních školách, měsícem lehké atletiky.

Ve středu 9.5. a ve čtvrtek 10.5. proběhla na vlašimském atletickém hřišti soutěž „Pohár rozhlasu“. Tento závod je mezi školami vnímán, jako velmi prestižní a tradičně se ho zúčastní velký počet škol. Letos se sešlo celkem závodníků ze 13 škol. To předznamenávalo, že nebude o kvalitní výkony nouze.

Všichni naši závodníci ke svým disciplínám přistupovali velmi soustředěně, podat co nejlepší výkon a tím posunovat naši školu na co nejlepší umístění.

Pro naše družstva  bylo šťastné číslo jedna a tři.

Ve starší kategorii, chlapci i děvčata získali celkově třetí místo. Za zmínku stojí naše nejlepší disciplína, štafeta 4x60 m, ve které tradičně vyhráváme. Letos se nám povedlo vyhrát nad ostatními „o parník“, časem pod 30 s. A to časem 29, 84 s. Další disciplínu, kterou jsme vyhráli a stojí za zapsání, je běh na 60m. Vítězem se stal Dominik Ježek, časem 7,74 s.

V mladší kategorii, chlapci vyhráli celou soutěž a tím postoupili do krajského kola. Ta se bude konat v červnu v Kolíně. Děvčata svými výkony dosáhla na třetí místo. V této kategorii stojí za zmínku výkon závodníka Matěje Zachovala. Ten „poslal“ kriketový míček do vzdálenosti 55,11m a tuto disciplínu též vyhrál.

Všichni si došli pro pohár a na „bedně“ se společně vyfotili se všemi vítězi.

Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci naší školy a  mladším chlapcům přeji hodně štěstí na krajské soutěži.

Mgr. Lisková Jaroslava

Exkurze do Prahy na výstavu Mumie světa

Ve středu se žáci šestého ročníku vydali do pražských Holešovic. Zde navštívili, podobně jako před pár dny jejich starší kamarádi ze sedmého ročníku, výstavu Mumie světa. Před samotným začátkem dostal každý speciální sluchátko, ze kterého si následně u vybraných exponátů přehrával namluvený text. Tento způsob prohlídky žáky velmi zaujal a dozvěděli se tak mnoho informací o mumifikaci. Během prohlídky vystavených exponátů také vyplňovali pracovní list. Po ukončení prohlídky následoval přesun a rozchod na oběd a další nákupy. Závěrečný přesun autobusem zpět ke škole každému už rychle utekl. Exkurze byla poučná a všichni byli spokojení.

Vyučující 6. ročníku

“Dopravní výchova“

beseda se strážníky Městské policie Vlašim

25.4.2018  I. -III. odd. ŠD

2.5. 2018  IV. - VI. odd. ŠD

Vychovatelky: I. Hochová, I. Štorcová, H. Němcová, M. Kociánová,

B. Huderová, I. Procházková

Děti ze školní družiny tentokrát přivítali na nádvoří školy strážníci Ing. Bc.Václav Fejtek , Jitka Frajtáková a Milan Cacák.

Za “Mumiemi světa”

V úterý 24.4. se žáci tříd 7.A a 7.B vypravili na exkurzi do Prahy. Cílem byla zejména výstava v pražských Holešovicích nazvaná Mumie světa. Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí o přirozené(přírodní) a umělé mumifikaci a shlédli řadu unikátních exponátů. Někteří žáci při prohlídce vyplňovali pracovní listy a tím sklidili pochvalu svých třídních učitelek.

Poté jsme se projeli tramvají na Malou Stranu a strávili příjemné chvilky ve Valdštejnské zahradě. Pak následovala “procházka” přes náměstí Jana Palacha a Staroměstské náměstí až k Palladiu, tam 90 minutový rozchod na občerstvení a nákupy a pak už jen cesta vlakem do Vlašimi.

Domů jsme se vrátili unavení, ale v pořádku a spokojení.

Miroslava Pavlíková

Máme zlato ze štafety

Ve středu 2. 5. 2018 proběhlo okresní kolo atletických štafet I. stupně. Naše škola vyhrála a postupuje do krajského finále, které bude opět ve Vlašimi 15. května. Držte nám palce!

K.Smržová

Exkurze do Osvětimi a Březinky

Dne 23. dubna 2018 se žáci 9. ročníku účastnili exkurze do koncentračního tábora Osvětim a Březinka. Provázel je areálem profesionální průvodce. Na zájezd nebudou vzpomínat s úsměvem. Pochopili fungování táborů smrti. Uvědomili si, co způsobila nacistická ideologie, jak se žilo za branou, odkud nebylo návratu… „Taková historie by se opakovat neměla,“ shodli se žáci.

Mgr. Jindra Toulová

Čtvrťáci v Ekocentru

V minulých dnech se žáci čtvrtých tříd letos již podruhé zúčastnili programu ve vlašimském Ekocentru. Tentokrát se nazýval "Jak krtek ke kalhotkám přišel" a na motivy známé pohádky se žáci seznamovali se světem látek. Čekala je krátká přednáška o jednotlivých druzích látek (len, vlna, bavlna, hedvábí a konopí) a o tom, z čeho se získávají. Přitom si prohlédli a vyzkoušeli dnes již historické nástroje, se kterými naši předkové tyto látky zpracovávali. V další části si vyráběli barevný ozdobný provázek a utkali kousek látky. Při této činnosti si mohli uvědomit, jak byla dřív výroba látek časově náročná. I tentokrát byl program pro naše žáky zajímavý a přínosný a věříme, že se do Ekocentra ještě někdy vrátíme.

učitelé 4. tříd

Návštěva Ekocentra

V březnu se naše 2. ročníky zúčastnily velikonočního programu. Děti se dozvěděly nové informace a naučily se některé nové dovednosti (např. plést pomlázku). Hotové výrobky si odnesly domů. Těší se na další zajímavý program.

Vyučující II. ročníků

Vybíjená

Ve středu 4. dubna se zúčastnilo 12 chlapců z 5. tříd okresního kola turnaje ve vybíjené. V Benešově na ZŠ Jiráskova se sešlo celkem 17 týmů, které byly rozděleny do skupin. Naši chlapci si vedli výborně, postoupili z 1. místa ze skupiny tím, že porazili všechny 3 týmy. Bohužel ve čtvrtfinále prohráli hned s prvním týmem o 1 bod a již měli možnost bojovat pouze o 5. místo, které nakonec obhájili.

Ve čtvrtek 5. dubna vyrazily do Benešova na okresní kolo ve vybíjené dívky ze 4. a 5. tříd. Tentokrát bylo přítomno jenom 8 týmů, takže dívky absolvovaly celkem 7 zápasů, každý s každým. Bohužel ani jim štěstí nepřálo a z turnaje si odvážely diplom s 6. místem.

Chlapci i dívky bojovali s plným nasazením, děkuji jim za svědomitou přípravu a slušné a fair chování během  zápasů i mimo ně.

Kateřina Blahoušová