rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

Závěrečný školní výlet 9. ročníků do Třeboně

Ve dnech 25. – 27. 6. se všechny deváté ročníky vydaly na společný třídenní výlet. Ubytovali

jsme se v kempu v Třeboni, chodili na různé procházky a volné chvíle jsme krátili hraním

volejbalu a kopané. Myslím, že výlet se povedl a všem se líbil.

Eliška Brzková, 9. B

Evropa ve škole

V červnu letošního roku se konalo vyhodnocení celostátní soutěže Evropa ve škole v Českém Krumlově. V literární části obdržela čestné uznání žákyně 8.A Veronika Exnerová a ve výtvarné části soutěže Diana Bártová z 8.A za cyklus linorytů. Z mladších žákyň obdržely čestná uznání Anna Dušková a Zuzana Davisová ze 3.B. Vytvořily společně "Učitelku hudby" z keramické hlíny. Gratulujeme!

 

A. Bucharová

Výlet do Mirákula

Dne 29.6. se účastnily třídy 7.A a 7.B závěrečného výletu do Mirákula v Milovicích. Žáci si užili provazové žebříky, trampolíny, podzemní chodby, bludiště a jiné atrakce. Přes nepříznivé počasí se výlet vydařil a nyní už se žáci těší na prázdniny.

 

třídní učitelky 7.A a 7.B

 

MČR školních týmu v šachu

fotobb

Z krajského kola, které se konalo v prosinci v Neratovicích, se opět podařilo družstvu 1. stupně postoupit na finálové kolo Mistrovství České republiky v šachu do Zlína. Akci z pověření Šachového svazu ČR pořádal ŠK Zlín ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati Zlín. V konkurenci těch nejlepších šachových družstev z celé České republiky (na akci byli přítomní někteří z našich nejlepších mladých šachistů) jsme se rozhodně neztratili. Družstvo ve složení Jakub Vojta, Adama Slavík, Barbora Slavíková, Vojtěch Vopálka a Matěj Fiala skončilo celkově desáté. Výborný výkon podali zejména Jakub (8 bodů z 8 možných) a Matěj (5 bodů ze 6), pro kterého to byl letos premiérový ročník; s turnaji tedy teprve začíná. K umístění gratuluji a děkuji za úspěšnou reprezentaci školy.

                                                                                                          Ivo Hradecký

Turnaj v softbale

                          

V úterý 20. 6. zorganizovala naše škola turnaj v softbale pro žáky prvního stupně.

Do soutěže nastoupilo 5 družstev ze tří škol – ZŠ Vorlina, ZŠ Vlašim Sídliště a ZŠ Trhový Štěpánov.

Soutěž byla rozdělena na 2 kategorie: žáci 1. - 3. ročník a 4. - 5. ročník

Hrálo se systémem každý s každým po 30 minutách. Zápasy rozhodoval vedoucí a trenér vlašimského softbalového klubu pan Tomáš Kučera. Touto cestou bych mu chtěla poděkovat za práci a příkladnou prezentaci softbalu pro malé děti.

Všichni závodníci, i přes horké počasí, bojovali statečně o každý bod a nedali soupeřům nic zadarmo. K lepším výkonům je povzbuzovalo i velké obecenstvo tvořené spolužáky, kteří jim přišli fandit.

Na konci turnaje byli vyhlášeni vítězové. Těmi se stali závodníci ZŠ Vlašim Sídliště a ZŠ Vlašim Vorlina. Získali diplom, krásný pohár a jako sladkou odměnu zmrzlinu. I ostatní soutěžící nepřišli zkrátka a byli odměněni výbornými koláčky od firmy Turek s.r.o. Tímto bych jí chtěla poděkovat za sponzorský dar. Nakonec jsme se všichni rozloučili sportovním pozdravem a slíbili si, že příští rok se tu opět setkáme.

 

 

 

                                                                                              Jaroslava Lisková, organizátor soutěže

 

 

 

POSLEDNÍ VÝLET ŽÁKŮ 5. A

Naše třída se 13. 6. 2017 vydala na výlet do IQ PARKU. Cesta byla příjemná a pohodlná, i když jsme jeli až do Liberce. Jízda trvala asi tři hodiny, ale nám to nevadilo, protože jsme si povídali, zpívali, poslouchali písničky, hráli na mobilu nebo jsme pozorovali okolí za okny autobusu. V poledne jsme dorazili do cíle. Řekli jsme si několik organizačních věcí a vyrazili jsme na průzkum všech čtyř pater IQ PARKU. Jako první jsme objevili vodní svět. Když jsme se v něm dostatečně vydováděli, šli jsme dál. Nadchlo nás i zrcadlové bludiště,  potápějící se Titanic, podium pro muzikanty, televizní studio nebo měřič našich reflexů. Škoda, že jsme tam nemohli pobýt déle. Moc rychle nám to uteklo. Vůbec se nám nechtělo domů. Byli jsme všichni unavení, ale spokojení a šťastní. Byl to náš nejlepší výlet.

Doporučují žáci z 5. A

 

 

POMOC PEJSKŮM BEZ DOMOVA

     Žáci naší školy se dozvěděli o působení psího útulku v Kutné Hoře. Rozhodli jsme se útulek podpořit, protože nám „psí život“ není lhostejný. Nejprve jsme o formě pomoci jednali na schůzce Žákovského parlamentu, poté v jednotlivých třídách.

     Z domova jsme přinesli psí hračky, obojky, deky, kartáče a další pomůcky pro pejsky. Zakoupili jsme psí granule, konzervy, pochoutky, nové věci jako třeba misky, šampony. Dokonce jsme v dobrovolné sbírce vybrali od spolužáků nezanedbatelnou finanční částku.

Žákyně Karin Kopecká a Kateřina Chvátalova odevzdaly v pondělí 12.6. výsledek sbírky majitelce útulku. Zároveň si útulek prošly a uvažují v rámci školního parlamentu o pokračování spolupráce.
     Šťastný domov jsme pejskům sice nenahradili, ale věříme, že jsme němým tvářím zpříjemnili život v útulku, pomohli dobré věci.

                                                                                   Žákovský parlament ZŠ Vlašim, Vorlina

 

Kdo si hraje,nezlobí

v duchu tohoto hesla probíhal školní výlet osmých tříd. V pátek 9.6. jsme vyjeli do chatové osady Vrábov u Českého Šternberka. Dva dny, které jsme zde strávili, byly plné her, soutěží a zábavy. O organizaci činností se podělili učitelé se žáky. Žákům se líbily soutěživé a závodivé hry na hřišti i při turistické vycházce do Drahňovic. A učitele zase překvapila vodní bitva a stezka odvahy, které si připravili žáci. Všichni jsme si výlet užili a v sobotu po obědě se spokojeni vrátili do Vlašimi.

 

třídní učitelky Bohatová a Lizáková

Pohádkový hrad

V červnu se druháci vydali do klášteru v Sázavě, kde se seznámili s tradičními českými řemesly. Viděli při práci skláře, raziče mincí, perníkářku, hrnčíře, kovotepce, krotitelku hadů, fakíra, kejklíře, ale ze všeho nejvíc se jim líbila práce kováře. V celém areálu žáky provázely postavy z dob poustevníka Prokopa. Shlédli také pohádkové představení O princezně, která se ničeho nebála. Na závěr viděli souboj vikingů a svou odvahu si mohli ověřit sestupem do tajemné jeskyně, kde dostali plaketku hradu na památku krásně prožitého dne.

                                                                                              žáci 2. tříd ZŠ Vorlina

 

Šikulové z druhých tříd v ekocentru

V květnu jsme šli do ekocentra na program Šikulova dílna. Provázela nás Barča, s kterou jsme vyráběli jednoduchou hračku – malou dřevěnou káču. Učili jsme se řezat pilou, brousit smirkovým papírem, měřit, zatloukat hřebík a celou věc sestavit dohromady. Při práci jsme si zpívali písničku na melodii pohádky Pat a Mat: „Dvakrát měř, jednou řež, pozor, ať se do prstíku neřízneš!“ Další sloky souvisely s právě probíhající činností. Program se nám velmi líbil, už jen proto, že jsme si domů odnesli hotový výrobek, s kterým jsme si ještě ve třídě pohráli.

                                                                                              žáci 2. tříd ZŠ Vorlina

Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz