Soutěž Pohár rozhlasu

Měsíc květen je na základních školách měsícem lehké atletiky.

NÁVŠTĚVA EKOCENTRA A VÝSTAVY

Ve dnech  10. 5. – 12. 5. navštívili žáci třetích ročníků Ekocentrum. Výukový program nás tentokrát zavedl do zámeckého parku. Děti se převtělily do podoby stromu a na vlastní kůži si formou her vyzkoušely působení různých přírodních vlivů, které ovlivňují život a vzhled lesního království.

V těchto dnech jsme se objevili v Ekocentru ještě jednou, a to z důvodu zhlédnutí výstavy „Plody naší přírody“. Jedná se o výtvarnou soutěž, kde se žáci ze všech tří tříd ve své kategorii podělili o první tři místa. Gratulujeme!

učitelky třetích tříd

Úspěch v soutěži pro žáky

s předurčením k vědecké kariéře

Atletické štafety

Ve středu 3.5.2017 na stadionu Na Lukách probíhaly atletické štafety 1. stupně. Od nás se zúčastnili žáci od 1. do 5. tříd. I když jsme se snažili, letos nám to moc neběhalo a po součtu 3 štafet jsme získali diplom za 6. místo. Všechny závodníky chválíme za prima chování.

K.Smržová, H.Němcová

Okresní finále McDonald´s Cup

Ve čtvrtek 4. května se 14 chlapců ze 4. a 5. tříd opět sešlo ve Vlašimi Na Lukách, aby se utkali s dalšími 7 týmy o postup do krajského finále. Týmy byly rozděleny do 2 skupin po 4. Tým ZŠ Vorlina po 3 úspěšných zápasech postoupil jako první ze skupiny a v semifinále se utkal s týmem ZŠ Votice, bohužel neúspěšně. Následoval poslední zápas se ZŠ Jankov o 3. a 4. místo, kde chlapcům bohužel štěstí také nepřálo a proto se nakonec museli spokojit se 4. místem.

Děkuji všem zúčastněným chlapcům za skvělé sportovní výkony a i tentokrát velice děkuji dalšímu  trenérovi, panu Vilimovskému, za pomoc a ochotu věnovat nám svůj volný čas.

Kateřina Blahoušová

EXKURZE DO OSVĚTIMI

fotobb

Společně se spolužáky z 9. tříd jsme 27. dubna 2017 jeli na celodenní výlet do Osvětimi v Polsku.

ÚSPĚCH V CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽI DANIEL

fotobb

Dne 27. března 2017 jsem byla pozvána na vyhlášení ocenění literární a historické soutěže Daniel. Slavnostní akt se konal v sále Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze.

Prvňáčkové v ekocentru

V dubnu všichni naši prvňáčkové navštívili ekocentrum, kde se zúčastnili programu „Mrňouskové kolem nás“. Seznámili se tak s několika druhy hmyzu a jejich životem. Program, byl velice hezky připraven.

Vyučující I. ročníků

RUDOLF II. HABSBURSKÝ

Žáci 1. a 2. stupně zhlédli 19. dubna ve škole humorné divadelní představení projektu Faber v podání herců Pěnkavových z Takonína o době a vládě Rudolfa II. Habsburského. Dozvěděli se zajímavosti o renesanční módě, alchymii, mučících nástrojích, zbraních. Pikantní historky ze života Habsburského rodu okořenily celé představení, které se žákům velmi líbilo.

Vyučující dějepisu

Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16