Šikulové z druhých tříd v ekocentru

V květnu jsme šli do ekocentra na program Šikulova dílna. Provázela nás Barča, s kterou jsme vyráběli jednoduchou hračku – malou dřevěnou káču. Učili jsme se řezat pilou, brousit smirkovým papírem, měřit, zatloukat hřebík a celou věc sestavit dohromady. Při práci jsme si zpívali písničku na melodii pohádky Pat a Mat: „Dvakrát měř, jednou řež, pozor, ať se do prstíku neřízneš!“ Další sloky souvisely s právě probíhající činností. Program se nám velmi líbil, už jen proto, že jsme si domů odnesli hotový výrobek, s kterým jsme si ještě ve třídě pohráli.

žáci 2. tříd ZŠ Vorlina

TJ Sokol Vlašim - nábor na basketbal

8.6.2017 proběhla v naší škole ukázka basketbalu pro 1.-3.ročník. Děti si mohli vyzkoušet driblink, přihrávky, střelbu na koš a došlo také na malé utkání. Nábor pořádá TJ Sokol Vlašim a bude se konat 13., 20. a 27.6. v 15:00 v hale Sokola. Těšíme se na Vás. Kroužek basketbalu pak bude probíhat každé úterý od 5.září od 15:00. Další případné dotazy Vám zodpoví pan Radim Klein tel. 739827212 nebo radim.klein@centrum.cz.

Čtvrťáci na výletě

V úterý 6.6. jsme se vypravili na závěrečný školní výlet. Cílem naší cesty bylo „Muzeum voskových figurín“ pod Karlštejnem a „Koněpruské jeskyně“. Počasí se nám vydařilo, proto nám nevadilo ani malé zdržení na dálnici. Po příjezdu na parkoviště jsme si vyšlápli kopec ke Karlštejnu k Muzeu voskových figurín, jehož expozice nám umožnila nahlédnout do života středověkých řemeslníků, uvědomili jsme si hrůzu vězení, potkali jsme se zde s katem krysařem, bílou paní a řadou známých panovníků, vojevůdců a umělců z české i zahraniční historie. Monstrózní podívanou byl pro nás obří kaleidoskop, zobrazující klenoty českých panovníků, architektonické památky či krásy naší přírody.

Po návštěvě Muzea voskových figurín jsme se vydali na nádvoří hradu Karlštejn, kde jsme si vychutnali dechberoucí výhled z karlštejnských hradeb. Zbyl nám čas i na nákup suvenýrů.

Poté jsme se vydali autobusem ke Koněpruským jeskyním. Prohlídka jeskyní byla velice zajímavá, dozvěděli jsme se mnoho informací o vzniku a objevu jeskyní.

Žáci 4.tříd s třídními učitelkami

Projekt voda

Ve středu 31.5. probíhal na 1.stupni projekt s názvem „Voda“. Žáci měli možnost dozvědět se mnoho nových informací na toto téma, druháčci se vypravili do přírody otevítrat studánku.

Výstava lidského těla (8.A, 8.B, 9.A)

31. 5. jsme se zúčastnili výstavy lidského těla v Praze. Zde nás student medicíny provedl deseti místnostmi a popsal nám, jak lidské tělo funguje. Všichni jsme se dozvěděli něco nového a zajímavého o lidském těle. Výlet jsme si užili.

Výlet I. ročníky

V pondělí 5. 6. 2017 se první třídy vydaly na svůj první společný výlet. Navštívily Fábulovu pohádkovou říši v Kamenici nad Lipou. Děti tam shlédly krátké divadelní představení, v pohádkovém sklepení plnily úkoly kouzelných bytostí, procházely bludištěm, kde odpovídaly na otázky za pomoci nápovědy skřítka Fábuly, mohly se občerstvit v pohádkové cukrárně i si zakoupit malé suvenýry. Počasí nám přálo. Výlet se nám vydařil.

Vyučující I. ročníků

Čtvrťáci na Karlštejně

V úterý 6. června vyrazily čtvrté ročníky na závěrečný výlet na Karlštejn a do Koněpruských jeskyní. Cesta byla trošku náročná a zdlouhavá a tak jsme s malým zpožděním dorazili na Karlštejn. Naše cesta vedla do Muzea voskových figurín, kde jsme si prohlédli všechny vystavené exponáty, které byly opravdu jako živé. Pak jsme viděli krátký film a i ten se nám moc líbil. Po prohlídce jsme šli na nádvoří hradu, nakoukli do kamenné studně, prošli se po hradbách a samozřejmě také nakupili mnoho suvenýrů na památku. Následoval přesun do Koněpruských jeskyní. Z těch jsme byli nadšení a se zájmem si užili prohlídku a výklad průvodců.  Počasí nám po celý den přálo a my si užili krásný výlet a přivezli si domů plno nových poznatků, zážitků a vědomostí.

Žáci a učitelé 4. tříd

Evropa ve škole....

Výsledky republikového kola výtvarné a literární soutěže Evropa ve škole.

Letos se ústřední kolo konalo v květnu v Českém Krumlově. Čestné uznání ve 2. kategorii výtvarné části soutěže získaly žákyně 3. B ZŠ Vorlina Anna Dušková a Zuzana Davisová za keramický výrobek "Učitelka hudby". Čestné uznání ve 3. kategorii bylo uděleno Dianě Bártové ze třídy 8. A za soubor linorytů "Tanečníci".

Ve 2. kategorii literární části soutěže dostala čestné uznání žákyně 8. A Veronika Exnerová za literární práci "Svetr".

Děvčatům gratulujeme a přejeme další výrazné úspěchy.

Alena Bucharová

Výlet školní družiny do Šestajovic

fotobb

31.5.2017 jsme podnikli výlet do čokoládovny v Šestajovicích, kde jsme se seznámili s výrobou čokolády. Po úvodní ukázce výroby čokolády jsme si sami mohli čokoládu vyrobit, ozdobit i namalovat. Poté jsme navštívili interaktivní část, kde se nachází svíčkárna. Zde jsme si vlastnoručně vyrobili svíčky všech možných tvarů. Děti si vyzkoušely svoji šikovnost výlet si užily a všichni jsme byli spokojeni.

Děti a vychovatelky školní družiny ZŠ Vorlina

Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12