Výsledky Krajského kola

soutěže Evropa ve škole 2018/2019

V literární části soutěže obsadila ve 2. kategorii 3.místo žákyně 8.A Zuzana Štorcová

.Napsala vtipné vyprávění na téma Zvířecí parlament s názvem "Jako u lidí"

Ve výtvarné častí soutěže se umístili  žáci a žákyně

1.kategorie 2. místo Julie Dušková 2.A "Zimní královna"

2. kategorie 2. místo Anna Dušková "Muchovy krásky"

čestné uznání Natálie Benáková "Významné stavby Evropy"

.

3.kategorie 2. místo kolektiv žáků 8.A a 8. B voskové batiky"Zajímavá místa Evropy"

čestné uznání Agáta Houdková a Pavla Studničková 9.A "Skladba je obraz"

Jan Přibil  8.B "Graffitty

Lucie Kubálová 9.A" Anežka Česká"keramika

Všem žákům gratulujeme a přejeme úspěch v republikovém kole, konaném letos v Plzni, kam jejich práce postoupily.

Za porotu Alena Bucharová

Ekocentrum - III.ročníky

V měsíci březnu navštívily třetí ročníky další velice zajímavý program v Ekocentru "Výroba papíru". Každý si vyrobil a odnesl kousek ručně udělaného papíru. Program byl velice pěkně připravený.

Vyučující 3.ročníků

ZOO Praha

V úterý 26.3. využili žáci 6. ročníků výhodné nabídky vstupného za symbolickou cenu a navštívili ZOO v Praze. V areálu ZOO se všichni po celou dobu pohybovali s pracovními listy, ve kterých plnili úkoly na jednotlivých zadaných stanovištích. Díky příznivému počasí byla zvířata většinou venku a i v pavilonech bylo mnoho příležitostí je pozorovat při jejich každodenních činnostech. Žáci měli dostatek času i na občerstvení dle vlastního uvážení a ve stanovenou dobu se všichni společně v pořádku a spokojeni vraceli autobusem zpět do Vlašimi.

Exkurze  4. tříd  -  Huť Jakub Tasice

Protože v Čls právě probíráme Středočeský kraj, vydali jsme na exkurzi na nepříliš vzdálené místo a to do Tasic, kde jsme navštívili národní kulturní památku Huť Jakub. Nejznámější je asi tím, že se tu natáčel seriál Synové a dcery Jakuba Skláře, v hlavní roli s Luďkem Munzarem. Kromě prohlídky skanzenu jsme navštívili prodejnu skla a tam jsme se nejen pokochali skleněnou krásou, ale i nakoupili dárky.

Při zpáteční cestě jsme se zastavili na rozhledně Bohdanka, otevřeno sice nebylo, ale vydováděli jsme se na hřišti i u dřevěných zvířat. Poslední zastávkou byl park u nádherně udržovaného zámku ve Zruči nad Sázavou. Líbilo se nám to!

Žáci a paní učitelky 4. tříd

Zápis do 1. ročníku - plakát

den otevřených dveří 26.3.2019 od 8:00 do 15:10 hodin

Zápis do 1. ročníku (pdf 614,40 kB)

Okresní kolo v odbíjené dívek

Ve čtvrtek 14. 3. proběhl na naší škole okresní přebor v odbíjené dívek.

Soutěže se zúčastnilo celkem 11 družstev ze základních škol  našeho okresu. Děvčata byla rozdělena do 2 skupin, kde se utkala mezi sebou. Do další soutěže postoupila čtyři nejlepší družstva, kde se už bojovalo, kdo postoupí do finále. O vítěze se rozhodovalo mezi družstvem ZŠ Dukelská Benešov a ZŠ Na Karlově Benešov. V tomto finále jsme  už mohli viděli opravdu  hru na velmi vysoké úrovni. Nakonec zvítězila děvčata ZŠ Dukelská Benešov, kdy o vítězství rozhodl až třetí set. I když se v soutěži, mohl stát jen jeden vítěz, i ostatní družstva si pěkně zahrála a ze soutěže si odnesla pěkné sportovní zážitky.

Vítězové si rozdělili krásné poháry i věcné ceny.

J.Lisková vedoucí soutěže

Lyžařský výcvikový kurz

třídy 7. B a třídy 8. A

Od 2. - 9. 3. 2019 proběhl lyžařský kurz třídy 7. B a  8. A. v Pasekách nad Jizerou v penzionu „Sokol“.

Celkem se kurzu zúčastnilo 43 žáků.

Žáci byli rozděleni do  družstev, podle svých dovedností a se svým instruktorem začali s výukou. Ti, kteří stáli na lyžích poprvé se postupně seznamovali, co lyže dokáži. Trénovali poctivě celý týden velmi intenzivně a díky výborné výuce svých instruktorů se všichni naučili základům  lyžování. Své „umění“ měli možnost ukázat v závodu ve slalomu. Všichni brankami projeli a tak se stali  sami nad sebou vítězi.

Blahopřejeme všem.

Vedoucí a instruktoři kurzu

1. třídy v Ekocentru

Na začátku března se naši prvňáčci vydali na další výukový program do ekocentra.

Tentokrát se pod vedením detektiva veverčáka stali zvířecími detektivy a ve skupinkách plnili zajímavé úkoly. Na obrázcích poznávali volně žijící živočichy, rozlišovali jejich hlasy, pozorovali stopy a pokoušeli se odhalit dokonalé zvířecí maskování.

Malí detektivové všechny úkoly zdárně splnili, proto je za odměnu vzal veverčák na návštěvu do paraZOO. Tam se děti seznámily s jednotlivými svěřenci a jejich životními příběhy. Dozvěděli jsme se, jak se máme zachovat, pokud v přírodě najdeme zraněné nebo opuštěné mládě.

I.A, I.B, I. C