Atletika

v pondělí 10.12.2018 nebude kroužek atletiky

Dovednostní soutěž - okres

29.11. proběhlo v Benešově na ISŠT okresní kolo dovednostních soutěží. Někteří žáci 9. ročníku soutěžili ve dvou kategoriích.

Tři chlapci v kategorii šikovné ruce. Marek Rataj z 9.A obsadil 1.místo.

Tři chlapci v kategorii mladý automdechanik. David Jirsa z 9.B obsadil také 1.místo.

Gratulujeme

Jitka Bohatová

Florabal

ve čtvrtek 6.11. odpoledne nebude florbal

důvod - školení pedagogů

Muzikál - Kocour v botách

V pátek 30.11. se žáci VI.C vydali vlakem na exkurzi do Prahy. Absolvovali představení muzikálu Kocour v botách v divadle Broadway, potom výšlap na Petřín, kde někteří vystoupali i na rozhlednu a každý si prošel zrcadlovým bludištěm.

Celá exkurze se povedla nad očekávání, všichni se nadšení a s úsměvem vraceli vpodvečer zpět domů.

K. Blahoušová

Pozvánka na vánoční jarmark

jarmarkbb

18.12.2018 od 16:30 hodin

Výtvarná soutěž

Dne 22.11.2018 se sešli někteří žáci třídy 9.A v Zámku Vlašim, kde jim byla předána ocenění za voskové batiky s náměty zajímavých vlašimských staveb. Soutěž byla uspořádána Podblanickým patchworkovým klubem k výročí 700 let první zmínky o městě Vlašimi.

Na prvním místě se umístili žáci: Tomáš Dvořák, Filip Ludvík a Marek Rataj. Druhé místo obsadily žákyně: Agáta Houdková, Petra Miková a Pavla Studničková. Na třetím místě se umístily žákyně: Monika Kadlečková, Eva Šimonová, Patricie Horálková a Lucie Kubálová.

Za svoje kolektivní práce získali žáci  hodnotné ceny od Městského úřadu Vlašim a od sponzorů.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.                                              A. Bucharová

Návštěva muzea

7. listopadu naše třída III.B se svojí třídní učitelkou navštívila výstavu patchworku v prostorách vlašimského muzea.Prohlédli jsme si velké množství velice krásných výrobků. Také jsme si zde jednodušší technikou (tzv. falešným patchworkem) vyrobili každý svoji ozdobu. Moc se nám to líbilo.

Žáci III. B se svojí tř. učitelkou

Plavecký výcvik

V měsíci říjnu a listopadu se 3. ročníky naší školy v několika lekcích zúčastnily plaveckého výcviku. Všichni se zdokonalili ve svých plaveckých dovednostech a až na malé výjimky se všichni naučili plavat. Při závěrečné lekci děti dostaly očekávané ,,mokré vysvědčení“.

Vyučující 3. ročníků

Exkurze Praha 9.A, 9.B

Dne 6.11. se vydali žáci tříd 9.A a 9.B na exkurzi do Prahy. Navštívili Senát Parlamentu ČR, který sídlí ve Vladštejnském paláci. Po přímé osobní prohlídce, která byla pro žáky zajímavá, si prohlédli Vladštejnský palác, seznámili se s historií i současnou funkcí senátu. Bohužel krásnou Vladštejnskou zahradu mohli žáci vidět jen z okna, neboť byla zavřená.

Poté následovala procházka po Praze. Královskou cestou se dostali na náměstí Republiky, odpočinuli si v Palladiu a nakonce navštívili Muzeum smyslů v Jindřišské ulici.

Bavily je zajímavé fyzikální jevy. Některým nemohli přijít "na kloub", jiné pochopili z popisek a vysvětlení průvodkyně.

Protože přálo počasí a program exkurze byl pro žáky zajímavý, všichni byli spokojeni a zážitky je obohatily.

třídní učitelky

Ekocentrum Čapí hnízdo

Pod vedením velmi příjemné a fundované lektorky jsme se seznámili s různými druhy zvířat volně žijících na našem území, ale také s okolní krajinou a s tím, jak ji člověk ovlivňuje a přetváří.

Také jsme poznali některá známá i méně známá plemena hospodářských zvířat a seznámili jsme se s jejich využití pro člověka.

Během 90ti minutové prohlídky jsme plnili různé úkoly, prošli jsme Labyrintem divokých hendikepovaných zvířat a Naučnou stezkou s hospodářskými zvířaty.

Na závěr jsme se vydováděli v lanovém centru. Byla to super exkurze a rádi se sem podíváme znovu.

žáci 4. tříd