Žáci I.stupně vyhráli krajské kolo-šachy

Po listopadovém vítězství v regionálním kole Přeboru škol postoupilo družstvo prvního stupně (Adam Slavík, Vojtěch Vopálka, Barbora Slavíková, Matěj Fiala, Petr Jíša) do krajského kola, které se konalo v Neratovicích. Konkurence ve středočeském kraji je obrovská, o čemž svědčí mimo jiné to, že před posledním kolem mohlo na vítězství v turnaji teoreticky pomýšlet až 8 družstev. O to cennější je vysoká výhra 4:0 Vorliny nad ZŠ Sedlčany a konečné první místo s dvoubodovým náskokem před druhou ZŠ Sázava, která tak potvrdila letošní převahu škol z Benešovska. Opět jsme tedy postoupili na finálové kolo, kterého se zúčastní 28 družstev z celé České republiky.

Žákům gratulujeme, děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme, ať si finálové kolo, které se uskuteční v červnu nejspíš ve Zlíně, užijí a ať se jim daří.

Ivo Hradecký

publikováno 15.12.2017