Za “Mumiemi světa”

V úterý 24.4. se žáci tříd 7.A a 7.B vypravili na exkurzi do Prahy. Cílem byla zejména výstava v pražských Holešovicích nazvaná Mumie světa. Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí o přirozené(přírodní) a umělé mumifikaci a shlédli řadu unikátních exponátů. Někteří žáci při prohlídce vyplňovali pracovní listy a tím sklidili pochvalu svých třídních učitelek.

Poté jsme se projeli tramvají na Malou Stranu a strávili příjemné chvilky ve Valdštejnské zahradě. Pak následovala “procházka” přes náměstí Jana Palacha a Staroměstské náměstí až k Palladiu, tam 90 minutový rozchod na občerstvení a nákupy a pak už jen cesta vlakem do Vlašimi.

Domů jsme se vrátili unavení, ale v pořádku a spokojení.

Miroslava Pavlíková

publikováno 4.5.2018