rodiče vítáni

Soutěž Finanční gramotnost 2016/2017

V letošním školním roce se žáci II. stupně naší školy opět již tradičně zúčastnili celostátní „Soutěže Finanční gramotnost“, která vychází ze standardu finanční gramotnosti. Cílem soutěže je nejen rozšířit teoretické a praktické znalosti a vědomosti žáků v oblasti finanční gramotnosti, ale i působit preventivně.

Školní kolo soutěže probíhalo po internetu a absolvovali ho téměř všichni žáci II. stupně. Jejich úkolem bylo řešit zadané úkoly formou samostatné práce, přičemž se hodnotila správnost odpovědí a čas. Tři nejlepší jednotlivci dále utvořili družstvo, které reprezentovalo školu v okresním kole. Tam se naši žáci ve složení Petr Novotný, Marek Lukl a Matěj Lažan umístili na krásném 1. místě a postupují do krajského kola. Všem žákům děkujeme za účast a vítěznému družstvu přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.

Eliška Langrová

publikováno 16.3.2017