Návštěva Ekocentra

V týdnu od 9.10. zavítali žáci všech čtvrtých tříd do místního Ekocentra. Zde je čekal program s názvem Svět barev. Děti se nejvíce těšily na batikování svých vlastních triček, které ovšem proběhlo až v druhé části programu. V té první je čekalo povídání o barvách, dále aktivita, kdy měly barevné lepíky na čele a bez mluvení se měly rozdělit do skupin podle barev, posléze práce v těchto skupinách na téma "pro které věci je typická nějaká konkrétní barva?" a na konec i pantomimické ztvárnění jednotlivých barev. Teprve poté přišlo na řadu kýžené batikování. Průvodce dětem nejdříve ukázal, jakými různými způsoby se batika provádí, a ty si vzápětí mohly nějakou z možností samy vyzkoušet. Při čekání na "uvaření" triček ještě žáci zhlédli prezentaci o zbarvení živočichů v přírodě a pak už je čekalo rozmotávání svých výtvorů. Nutno podotknout, že všem bez výjimky se jejich dílo povedlo, a tak si domů všichni mohli odnést originální suvenýr.

učitelé 4. tříd

publikováno 20.10.2017