Exkurze-Praha

​​​​​​​Dne 27.3 2018 jsme s třídami 8.A a 8.B vydali na exkurzi do Prahy.

V 7:45 musel každý být před školou a čekat, než přijede autobus. Autobus přijel v 8:00 a všichni se nedočkavě hrnuli dovnitř. Do Prahy jsme jeli hodinu, vystoupili jsme u Hlavního nádraží a  vyšli jsme směrem k Prašné bráně. Tu jsme si prohlédli.. Má dvě části. Jednu z 19. stol. a jednu ze14. stol. Z horního ochozu byla vidět skoro celá Praha. Vyplňovali jsme pracovní list a bránou nás prováděl pán, který dal odpovědi na všechny naše otázky.

Potom jsme  měli hodinový rozchod po obchodním centru. Protože já a můj kamarád jsme přišli pozdě na sraz, tak jsme dostali za úkol napsat tenhle sloh...
Po Palladiu jsme  Královskou cestou šli směrem k opravovanému Orloji, dále cesta vedla Karlovou ulicí ke Karlovu mostu. To je vždy krásný pohled. Když jsme přešli Karlův most, tak nás učitelé zavedli na Malostranské náměstí a Nerudovou ulicí na Pražský hrad. Zde byl v plánu chrám sv. Víta.,kde jsme měli krásnou a nevídanou prohlídku. Dále nás čekala Zlatá ulička, zde se část naší třídy ztratila a zase našla, ještě jsme prošli Vladislavský sál.
Exkurze se mi líbila i počasí nám přálo, ale po dlouhém dnu byli všichni unavení a byli rádi, že jsme mohli domů.

Honza Šanda 8.B

publikováno 3.4.2018