Exkurze 7. ročníků

Ve středu 4. října se „sedmáci“ konečně dočkali dlouho plánované exkurze do Prahy.

Již v 6,45 jsme se všichni sešli na vlašimském nádraží a do hlavního města jsme dojeli vlakem. Po cestování tramvají a lanovkou jsme se ocitli na Petříně, kde jsme se prošli bludištěm, vystoupali na rozhlednu a trochu posílili před další cestou.

Pěšky jsme se kolem Strahovského kláštera prošli až k Pražskému hradu. Blížila se 12. hodina a s ní střídání hradních stráží. Některým z nás se ji přes davy lidí podařilo spatřit. Následovala prohlídka Hradu, ale to již někteří slabší jedinci trpěli nesnesitelnými bolestmi dolních končetin. Pevnou vůlí vše překonali, a tak jsme mohli sejít zahradami k metru Malostranská a dopravit se k divadlu Brodway v centru Prahy. A právě toto místo bylo hlavním cílem naší cesty. Od 15 hodin jsme tam zhlédli muzikál Tři mušketýři, k němuž hudbu složil Michal David a scénář podle románu Alexandra Dumase staršího napsali Libor Vaculík a Lou Fanánek Hagen. Zažili jsme více než dvě hodiny působivé hudby, výborných pěveckých a tanečních výkonů, šermířské souboje a působivé scény. Dívčí část našeho školního publika zejména ocenila charisma Vojtěcha Drahokoupila, představitele d´Artagnana.

Protože nám vlak do Vlašimi jel až v 20,30, přesunuli jsme se do nedalekého nákupního centra a tam se žáci konečně mohli na 2 hodiny pohybovat mimo zorné pole svých třídních učitelek. Když jsme asi v 21,50 vystoupili na vlašimském nádraží, konstatovali jsme, že výlet byl náročný, ale fajn a nezapomenutelný. Všichni dospělí byli rádi, že se děti vrátily spokojené a v pořádku.

publikováno 12.10.2017