rodiče vítáni

Provoz kanceláře o prázdninách

Po - Pá od 6:00 do 12:00 hodin

Sportovní den na 2. stupni

V závěru školního roku, ve středu 28.6. na naší škole tradičně proběhl sportovní den.

Toho se zúčastnily všechny ročníky. Soutěžilo se ve fotbalu, florbalu, přehazované a odbíjené.

Třídy mezi sebou bojovaly a navzájem se povzbuzovali o co nejlepší výkon a svého soupeře porazit. Samozřejmě se hrálo fair play.

V závěru soutěží se běžely smíšené štafety  mezi jednotlivými ročníky. Ty už naši žáci umí a bylo se skutečně na co dívat. Nejtěsnější rozdíl v čase byl mezi třídou 8. A a 8. B, necelá 1 vteřina.

Nejhodnotnější výkon podala třída 9. B, časem 1: 10 vteřin.

Nejlépe se dařilo třídě 9. B, 7. A a 6. C. Všichni žáci si sportovního dne užili i přes velké horko

a už se těší na prázdniny.

Učitelé Tv.

Přespání na ZŠ Vorlina

Jako rozloučení s prvním stupněm děti mohly zakusit, jak vypadá škola v noci a mohly se zúčastnit přespání ve škole. Celkem se zúčastnilo 21 odvážlivců, ale jeden potom bohužel odpadl během večera. Pro děti byl připraven pestrý program v podobě her, zpěvu a tance. K večeři si každý udělal pizzu podle svých představ. Večer už na všechny padla únava, ale i přesto jsme moc dobře vnímali, že procházení noční školou je celkem strašidelné. Přes noc naše chrápání doprovodily dokonce hromy a blesky. Naštěstí se nikomu nic zlého nestalo a moc jsme si to užili.

Pavla Müllerová

Výlet na Berchtold

Naším závěrečným výletem byl denní program na zámku Berchtold. K začátku nám paní průvodkyně v parčíku ukázala miniatury známých českých zámků. Ke každému nám řekla pár zajímavostí a historických údajů. Po krátké svačině přišla pro děti asi nejzábavnější část programu, a to projížďky po dopravním hřišti. Jako vozidlo mohli použít koloběžky nebo motokáry. Pro fajnšmekry paní průvodkyně připravila golfový vozík, na kterém se s ní děti mohly projet. Náš výlet jsme zakončili na velké trampolíně, která se nacházela přímo v parku s miniaturami. Počasí nám velmi přálo a i to přispělo k dobrému průběhu výletu a děti si to moc užily.

Pavla Müllerová

Závěrečný školní výlet 9. ročníků do Třeboně

Ve dnech 25. – 27. 6. se všechny deváté ročníky vydaly na společný třídenní výlet. Ubytovali

jsme se v kempu v Třeboni, chodili na různé procházky a volné chvíle jsme krátili hraním

volejbalu a kopané. Myslím, že výlet se povedl a všem se líbil.

Eliška Brzková, 9. B

Evropa ve škole

V červnu letošního roku se konalo vyhodnocení celostátní soutěže Evropa ve škole v Českém Krumlově. V literární části obdržela čestné uznání žákyně 8.A Veronika Exnerová a ve výtvarné části soutěže Diana Bártová z 8.A za cyklus linorytů. Z mladších žákyň obdržely čestná uznání Anna Dušková a Zuzana Davisová ze 3.B. Vytvořily společně "Učitelku hudby" z keramické hlíny. Gratulujeme!

A. Bucharová

Výlet do Mirákula

Dne 29.6. se účastnily třídy 7.A a 7.B závěrečného výletu do Mirákula v Milovicích. Žáci si užili provazové žebříky, trampolíny, podzemní chodby, bludiště a jiné atrakce. Přes nepříznivé počasí se výlet vydařil a nyní už se žáci těší na prázdniny.

třídní učitelky 7.A a 7.B

MČR školních týmu v šachu

fotobb

Z krajského kola, které se konalo v prosinci v Neratovicích, se opět podařilo družstvu 1. stupně postoupit na finálové kolo Mistrovství České republiky v šachu do Zlína. Akci z pověření Šachového svazu ČR pořádal ŠK Zlín ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati Zlín. V konkurenci těch nejlepších šachových družstev z celé České republiky (na akci byli přítomní někteří z našich nejlepších mladých šachistů) jsme se rozhodně neztratili. Družstvo ve složení Jakub Vojta, Adama Slavík, Barbora Slavíková, Vojtěch Vopálka a Matěj Fiala skončilo celkově desáté. Výborný výkon podali zejména Jakub (8 bodů z 8 možných) a Matěj (5 bodů ze 6), pro kterého to byl letos premiérový ročník; s turnaji tedy teprve začíná. K umístění gratuluji a děkuji za úspěšnou reprezentaci školy.

Ivo Hradecký

Turnaj v softbale

V úterý 20. 6. zorganizovala naše škola turnaj v softbale pro žáky prvního stupně.

Do soutěže nastoupilo 5 družstev ze tří škol – ZŠ Vorlina, ZŠ Vlašim Sídliště a ZŠ Trhový Štěpánov.

Soutěž byla rozdělena na 2 kategorie: žáci 1. - 3. ročník a 4. - 5. ročník

Hrálo se systémem každý s každým po 30 minutách. Zápasy rozhodoval vedoucí a trenér vlašimského softbalového klubu pan Tomáš Kučera. Touto cestou bych mu chtěla poděkovat za práci a příkladnou prezentaci softbalu pro malé děti.

Všichni závodníci, i přes horké počasí, bojovali statečně o každý bod a nedali soupeřům nic zadarmo. K lepším výkonům je povzbuzovalo i velké obecenstvo tvořené spolužáky, kteří jim přišli fandit.

Na konci turnaje byli vyhlášeni vítězové. Těmi se stali závodníci ZŠ Vlašim Sídliště a ZŠ Vlašim Vorlina. Získali diplom, krásný pohár a jako sladkou odměnu zmrzlinu. I ostatní soutěžící nepřišli zkrátka a byli odměněni výbornými koláčky od firmy Turek s.r.o. Tímto bych jí chtěla poděkovat za sponzorský dar. Nakonec jsme se všichni rozloučili sportovním pozdravem a slíbili si, že příští rok se tu opět setkáme.

Jaroslava Lisková, organizátor soutěže

POSLEDNÍ VÝLET ŽÁKŮ 5. A

Naše třída se 13. 6. 2017 vydala na výlet do IQ PARKU. Cesta byla příjemná a pohodlná, i když jsme jeli až do Liberce. Jízda trvala asi tři hodiny, ale nám to nevadilo, protože jsme si povídali, zpívali, poslouchali písničky, hráli na mobilu nebo jsme pozorovali okolí za okny autobusu. V poledne jsme dorazili do cíle. Řekli jsme si několik organizačních věcí a vyrazili jsme na průzkum všech čtyř pater IQ PARKU. Jako první jsme objevili vodní svět. Když jsme se v něm dostatečně vydováděli, šli jsme dál. Nadchlo nás i zrcadlové bludiště,  potápějící se Titanic, podium pro muzikanty, televizní studio nebo měřič našich reflexů. Škoda, že jsme tam nemohli pobýt déle. Moc rychle nám to uteklo. Vůbec se nám nechtělo domů. Byli jsme všichni unavení, ale spokojení a šťastní. Byl to náš nejlepší výlet.

Doporučují žáci z 5. A