Olympiáda v anglickém jazyce

Dne 7. 2. 2018 proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Olympiáda má tradičně tři části – poslech s porozuměním, mluvení na vylosované téma a popis obrázku.
Žáci soutěžili ve dvou kategoriích. Z kategorie určené pro 6. a 7. ročníky se účastnilo 11 žáků. V kategorii určené pro 8. a 9. ročníky soutěžilo 14 žáků.

V mladší kategorii získal nejvíce bodů Lukáš Smetana ze třídy 7. A a ve starší kategorii zvítězila Agáta Houdková ze třídy 8. A. Oba žáci postoupili do okresního kola, které se konalo 13. 2. 2018 v Benešově. Zde se Lukáš Smetana ve své kategorii umístil na 8. místě a Agáta Houdková na vynikajícím 1. místě se ziskem plného počtu bodů ze všech tří částí! Agáta postupuje do krajského kola, které se bude konat 27. 3. v Kladně.

Děkujeme všem zúčastněným žákům ve školním a okresním kole za přípravu a Agátě Houdkové přejeme mnoho úspěchů v krajském kole!

vyučující anglického jazyka pro II. stupeň

Florbal, atletika, keramika

26.2.2018  a 1.3.2018 se nekoná kroužek keramiky, florbalu a atletiky

vyučující jsou s žáky 7. tříd na lyžařském kurzu

Příběhy našich sousedů

15. února navštívila školu oblastní koordinátorka projektu Příběhy našich sousedů Kateřina Setničková. Vyzvala žáky, aby si našli v regionu pamětníka historické události, aby zaznamenali jeho životní příběh, který by ve spolupráci s pedagogem a koordinátorkou upravili do požadované formy, prezentovali před odbornou porotou a zveřejnili na stránkách Paměti národa. Ukázala jim, jak jejich vrstevníci  zpracovali příběh spisovatele a scénáristy Jiřího Stránského.

Mgr. Jindra Toulová

Školní kolo recitační soutěže

fotobb

Dne 5.2.2018 proběhlo školní kolo recitační soutěže. V první kategorii zvítězila Denisa Kriglová. Ve druhé kategorii Anna Dušková. Obě dívky pojedou 5.4.2018 reprezentovat naší školu do dalšího kola v Bystřici.

Okresní kolo matematické olympiády 5.ročníků

Dne 24.1.2018  Gymnázium Vlašim pořádalo okresní kolo matematické olympiády

5. ročníků. Z naší školy se zúčastnilo celkem 9 žáků z pátých tříd a jedna žákyně ze třídy čtvrté.

Jejich přáním bylo zvládnout co nejvíce příkladů. Dokonce dva žáci se stali úspěšnými řešiteli  -  Lucie Lizáková z 5.B  (11bodů z 18) a  Štěpán Kárník z 5.C  (9 bodů z 18).

Zúčastněným žákům i úspěšným řešitelům přejeme chuť do dalších matematických rébusů a radost  z nového objevování matematiky.

předmětová komise M-F-Ict

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA A NAŠE ŠKOLA

Žáci naší školy se jako každý rok zapojili při Tříkrálové sbírce. Poděkování a seznam dětí si můžete přečíst v přílohách.

Bruslení - 5.C, 3.A

V prosinci a lednu třídy 5.C a 3.A v rámci projektu Bruslení je zábava absolvovaly několik hodin bruslení na vlašimském zimním stadionu.

Děti si náležitě užívaly celou ledovou plochu. Každé bruslení probíhala společná výuka různých stylů jízdy, hrály se oblíbené hry a ke konci byla vždy daná možnost individuální jízdy, kdy si každý bruslil podle své chuti a svých možností.

Děkujeme také všem rodičům i prarodičům, kteří nám ochotně odváželi brusle na stadion.

třídní učitelky

LVK třídy 7.C a žáků 8. a 9. ročníku

Od 13. - 20. ledna 2018 proběhl lyžařský kurz třídy 7. C a žáků 8. a 9. ročníku, kteří měli zájem o rozšířenou výuku v lyžování. Celkem odjelo 33 žáků. Ubytováni jsme byli na penzionu Sokol v Pasekách nad Jizerou.

Žáci byli rozděleni do družstev, podle svých dovedností a se svým instruktorem začali s výukou. Ti, kteří stáli na lyžích poprvé se postupně seznamovali, co lyže dokáži. Trénovali poctivě celý týden velmi intenzivně a díky výborné výuce své instruktorky se všichni naučili základům lyžování. Ostatní žáci, kteří už nějaké zkušennosti na lyžích měli, se svými instruktory zdokonalovali ve svém umění. Co se naučili, měli možnost ukázat ve čtvrtek odpoledne, to proběhl závod ve slalomu. Všichni soutěž ve slalomu dokončili a tak se stali sami nad sebou vítězi.

Blahopřejeme všem.

Ze začátku kurzu jsme moc sněhu neměli, ale od pondělí sněžilo a sněžilo a tak jsme si užili i pravého "prašanu". Všichni jsme paní přírodě poděkovali za krásně prožitý týden.

Nezapomněli jsme ani na zábavu, poznali jsme, jaké to je postarat se sám o sebe bez rodičů a už nyní se těšíme na příští lyžování.

Kurz proběhl bez úrazů a ke spokojenosti všech zúčastněných.

Spolupracovnicím B. Horálkové, O. Pazderové a zdravotnici M.Svitákové děkuji za vzornou práci.

Vedoucí a žáci LVK

Mgr. Lisková Jaroslava

Odborná soutěž na OA Vlašim

Poslední týden před vánocemi žáci 8. a 9. ročníků reprezentovali naší školu v odborné soutěži na vlašimské Obchodní akademii. Soutěžilo se ve dvou disciplínách, a to v psaní na počítači a ve znalostech ovládání počítače a internetu. Z našich žáků si nejlépe vedl David Naňák z 9.A, který obsadil skvělé 2. místo v ovládání PC. Nejlepším písařem z naší školy byl opět Jáchym Hladký z 9.A. Ten čelil velké konkurenci a obsadil 6. místo. Pochvala patří i našim „osmákům“ Tomáši Kučerovi, Jakubu Chuchválkovi a Kateřině Drožové, kteří si také vyzkoušeli své znalosti s ovládáním PC a všichni skončili v první polovině všech soutěžících. Všem moc děkujeme.

Lenka Sahulová

Hry VIII. zimní olympiády

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018 s účastí Jakuba Vojty ze VI.B

Právě v těchto dnech probíhá VIII. zimní olympiáda dětí a mládeže, kterou pořádá Pardubický kraj. Součástí olympiády jsou i šachy. Každý kraj reprezentuje v dané kategorii vždy pouze jeden hráč a za Středočeský kraj je to právě Jakub Vojta, který do turnaje vstoupil velmi úspěšně a po druhém kole je na prvním místě.

Partie jsou přenášené online: http://www.stefanydes.cz/olympiada/prenos/tfd.htm

Výsledky můžete sledovat zde:http://chess-results.com/tnr327013.aspx?lan=5&art=0&wi=821

Jakubovi přejeme mnoho zdaru i v další části turnaje.

Na přiloženém odkazu se můžete podívat na rozhovor právě s Jakubem, který běžel na ČT sport. Na tomto sportovním kanálu můžete sledovat i další průběh.