rodiče vítáni

Florbal

ve čtvrtek 21.9.2017 nebude kroužek florbalu - žáci budou na "Běhu naděje"

Začátek školního roku

V pondělí 4.9.2017 začíná nový školní rok 2017/18; žáci budou ve škole 2 vyučovací hodiny; družina je již v plném provozu.

V úterý 5.9.2017 budou I.třídy ve škole 2 hodiny; I.stupeň 4 hodiny a II.stupeň 5 hodin.

Ve středu 6.9.2017 budou I.třídy ve škole 3 hodiny a ostatní dle rozvrhu.

Sportovní den na 2. stupni

V závěru školního roku, ve středu 28.6. na naší škole tradičně proběhl sportovní den.

Toho se zúčastnily všechny ročníky. Soutěžilo se ve fotbalu, florbalu, přehazované a odbíjené.

Třídy mezi sebou bojovaly a navzájem se povzbuzovali o co nejlepší výkon a svého soupeře porazit. Samozřejmě se hrálo fair play.

V závěru soutěží se běžely smíšené štafety  mezi jednotlivými ročníky. Ty už naši žáci umí a bylo se skutečně na co dívat. Nejtěsnější rozdíl v čase byl mezi třídou 8. A a 8. B, necelá 1 vteřina.

Nejhodnotnější výkon podala třída 9. B, časem 1: 10 vteřin.

Nejlépe se dařilo třídě 9. B, 7. A a 6. C. Všichni žáci si sportovního dne užili i přes velké horko

a už se těší na prázdniny.

Učitelé Tv.

Přespání na ZŠ Vorlina

Jako rozloučení s prvním stupněm děti mohly zakusit, jak vypadá škola v noci a mohly se zúčastnit přespání ve škole. Celkem se zúčastnilo 21 odvážlivců, ale jeden potom bohužel odpadl během večera. Pro děti byl připraven pestrý program v podobě her, zpěvu a tance. K večeři si každý udělal pizzu podle svých představ. Večer už na všechny padla únava, ale i přesto jsme moc dobře vnímali, že procházení noční školou je celkem strašidelné. Přes noc naše chrápání doprovodily dokonce hromy a blesky. Naštěstí se nikomu nic zlého nestalo a moc jsme si to užili.

Pavla Müllerová

Výlet na Berchtold

Naším závěrečným výletem byl denní program na zámku Berchtold. K začátku nám paní průvodkyně v parčíku ukázala miniatury známých českých zámků. Ke každému nám řekla pár zajímavostí a historických údajů. Po krátké svačině přišla pro děti asi nejzábavnější část programu, a to projížďky po dopravním hřišti. Jako vozidlo mohli použít koloběžky nebo motokáry. Pro fajnšmekry paní průvodkyně připravila golfový vozík, na kterém se s ní děti mohly projet. Náš výlet jsme zakončili na velké trampolíně, která se nacházela přímo v parku s miniaturami. Počasí nám velmi přálo a i to přispělo k dobrému průběhu výletu a děti si to moc užily.

Pavla Müllerová

Závěrečný školní výlet 9. ročníků do Třeboně

Ve dnech 25. – 27. 6. se všechny deváté ročníky vydaly na společný třídenní výlet. Ubytovali

jsme se v kempu v Třeboni, chodili na různé procházky a volné chvíle jsme krátili hraním

volejbalu a kopané. Myslím, že výlet se povedl a všem se líbil.

Eliška Brzková, 9. B

Evropa ve škole

V červnu letošního roku se konalo vyhodnocení celostátní soutěže Evropa ve škole v Českém Krumlově. V literární části obdržela čestné uznání žákyně 8.A Veronika Exnerová a ve výtvarné části soutěže Diana Bártová z 8.A za cyklus linorytů. Z mladších žákyň obdržely čestná uznání Anna Dušková a Zuzana Davisová ze 3.B. Vytvořily společně "Učitelku hudby" z keramické hlíny. Gratulujeme!

A. Bucharová

Výlet do Mirákula

Dne 29.6. se účastnily třídy 7.A a 7.B závěrečného výletu do Mirákula v Milovicích. Žáci si užili provazové žebříky, trampolíny, podzemní chodby, bludiště a jiné atrakce. Přes nepříznivé počasí se výlet vydařil a nyní už se žáci těší na prázdniny.

třídní učitelky 7.A a 7.B

MČR školních týmu v šachu

fotobb

Z krajského kola, které se konalo v prosinci v Neratovicích, se opět podařilo družstvu 1. stupně postoupit na finálové kolo Mistrovství České republiky v šachu do Zlína. Akci z pověření Šachového svazu ČR pořádal ŠK Zlín ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati Zlín. V konkurenci těch nejlepších šachových družstev z celé České republiky (na akci byli přítomní někteří z našich nejlepších mladých šachistů) jsme se rozhodně neztratili. Družstvo ve složení Jakub Vojta, Adama Slavík, Barbora Slavíková, Vojtěch Vopálka a Matěj Fiala skončilo celkově desáté. Výborný výkon podali zejména Jakub (8 bodů z 8 možných) a Matěj (5 bodů ze 6), pro kterého to byl letos premiérový ročník; s turnaji tedy teprve začíná. K umístění gratuluji a děkuji za úspěšnou reprezentaci školy.

Ivo Hradecký

Turnaj v softbale

V úterý 20. 6. zorganizovala naše škola turnaj v softbale pro žáky prvního stupně.

Do soutěže nastoupilo 5 družstev ze tří škol – ZŠ Vorlina, ZŠ Vlašim Sídliště a ZŠ Trhový Štěpánov.

Soutěž byla rozdělena na 2 kategorie: žáci 1. - 3. ročník a 4. - 5. ročník

Hrálo se systémem každý s každým po 30 minutách. Zápasy rozhodoval vedoucí a trenér vlašimského softbalového klubu pan Tomáš Kučera. Touto cestou bych mu chtěla poděkovat za práci a příkladnou prezentaci softbalu pro malé děti.

Všichni závodníci, i přes horké počasí, bojovali statečně o každý bod a nedali soupeřům nic zadarmo. K lepším výkonům je povzbuzovalo i velké obecenstvo tvořené spolužáky, kteří jim přišli fandit.

Na konci turnaje byli vyhlášeni vítězové. Těmi se stali závodníci ZŠ Vlašim Sídliště a ZŠ Vlašim Vorlina. Získali diplom, krásný pohár a jako sladkou odměnu zmrzlinu. I ostatní soutěžící nepřišli zkrátka a byli odměněni výbornými koláčky od firmy Turek s.r.o. Tímto bych jí chtěla poděkovat za sponzorský dar. Nakonec jsme se všichni rozloučili sportovním pozdravem a slíbili si, že příští rok se tu opět setkáme.

Jaroslava Lisková, organizátor soutěže